Tag: Биатлон

(ВИДЕО) Јоханес Тингнес Бо и Денизе Херман-Вик изборија триумф во Осло; Симон е новата шампионка

📸 Alexander Hassenstein/Getty Images Саботната програма од натпреварувачкиот викенд во Осло (Норвешка), во рамките на Светскиот куп во биатлон, започна ...

Повеќе
Page 1 of 32 1 2 32

Последно