Tag: Оксфорд

(ВИДЕО) Нова сензација во ФА Купот: Шестолигаш потполно надигра третолигаш и славеше со пресврт

Последниот меч од првата рунда на ФА Купот го одиграа шестолигашот Оксфорд Сити и третолигашот Нортемптон Таун.На теренот, ситуацијата личеше ...

Повеќе

Последно