Tag: Еуропеан Тур

(ВИДЕО) Првата професионална победа на Шинквин остварена после доигрување

На овогодинешниот ,,Сајпрус Опен", во Кипар, првата професионална победа во кариерата ја оствари Калум Шинквин.Англичанецот успеа да слави после плејофот ...

Повеќе

Последно