Tag: Бастијанини

ОФИЦИЈАЛНО: Полубратот на Роси и негов сонародник ќе дебитираат во МотоГП

Двајца квалитетни мотоциклисти од Мото 2 категоријата, наредната сезона ќе се натпреваруваат во ,,кралската" класа.Имено, полубратот на Валентино Роси, Лука ...

Повеќе
Page 1 of 2 1 2

Последно