Tag: Александер

Поранешен шкотски репрезентативец седна на клупата на шкотски прволигаш

Поранешниот шкотски фудбалски репрезентативец, Греам Александер, доби нов тренерски ангажман. Имено, Шкотланѓанецот се враќа во својата татковина, каде што ќе ...

Повеќе

Клубот предводен од Гигс, Невил, Сколс, Бат и Бекам неочекувано го отпушти историскиот тренер

Поранешниот шкотски фудбалски репрезентативец, Греам Александер, повеќе не е тренер на англискиот четвртолигаш Салфорд Сити, откако денес доби отказ. Салфорд ...

Повеќе

Последно