Tag: Петрокуб

(ВИДЕО) Огромна драма во завршницата на дербито во молдавската лига

Единаесеттото коло од првата молдавска лига, Дивизија Национала, го отворија Динамо-Ауто Тираспољ и Петрокуб Хинчешти, односно минатосезонската четвртопласирана и третопласирана ...

Повеќе

Последно