Tag: Бристол Берс

(ВИДЕО) Од втора лига до европска титула за само две години: Бристол Берс го освоија Челенџ Купот

Синоќа беше одиграно финалето на второто по ред најквалитетно европско екипно натпреварување во рагби унион - Челенџ Куп.Во борбата за ...

Повеќе

Последно